Co oznacza wypadanie włosów u młodej kobiety?

Witam. Od pewnego czasu wypadają mi garściami włosy, mam suchą swędzącą skórę, ciągle chce mi się spać mogła bym przespać cały dzień i ogólnie moje samopoczucie jest kiepskie. Czy to może być jakaś choroba? Trzeba zrobić jakieś badania? Dodam, że mam 24 lata. Pozdrawiam

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do endokrynologa, trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Najczęstszym zabiegiem przy wypadaniu włosów jest zastosowanie mezoterapii igłowej skóry głowy w serii.