Jakie mogą być przyczyny wypadania włosów u 19-latki?

Witam. Mam 19 lat i od paru lat męczę się z wypadaniem włosów. Byłam u dermatologa chyba z 3 razy, do tego dochodzi wizyta u trychologa... Żadnych efektów, jedynie to, że włosy lepiej wyglądają. Zaczęłam się zastanawiać nad tym, czy problem nie leży "wewnątrz". Jakie mogą być przyczyny wypadania włosów?

Tomasz Nęcki

Dzień dobry,

możliwych przyczyn wypadania włosów wyróżnia się naprawdę wiele. Problem ten może być związany z niewłaściwą dietą (np. z niedoborem żelaza i wynikającą z tego anemią), z zaburzeniami hormonalnymi (np. z zaburzeniami czynności tarczycy), jak i jego przyczyną może być przewlekły stres. Wskazane byłoby przeprowadzenie u Pani diagnostyki Pani ogólnego stanu zdrowia, stąd też sugerowałbym odwiedzenie lekarza.

Przyczyn może być wiele.
Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do endokrynologa, trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Najczęstszym zabiegiem przy wypadaniu włosów jest zastosowanie mezoterapii igłowej skóry głowy w serii.