Czy to wzmożone wypadanie włosów to wina stresu?

Dzien dobry mam. Od jakiegos Roku zauwazylem ze podczas mycia glowy wlosy nadmiernie MI wypadaja. Zbytnio sie tym nie przejmowalem dopuki nie zobaczylem ze wlosy W okolicach srodka glowy sie przerzedzily. Dodam ze Perez pewien czas stosowalem slaba diete I wgl malo jadlem W dodadku dochodzilo duzo stresu. Czy to moze byc tego wina? Zrobilem sobie zdjecie glowy I W okolicach srodka glowy sa male wloski ale tak jakby nie Rosna I sa caly czas male. Czy mozna cos na to poradzic ? Dodam ze mam 23 lata I zawsze Mialem bardzo geste I mocne wlosy.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

o nadmiernym wypadaniu włosów mówimy, gdy gubimy więcej włosów niż 50–100 dziennie. Dodatkowo można zauważyć, że włosy zrobiły się słabsze, bardziej matowe, bez połysku. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele: u kobiet to przede wszystkim stres i przemęczenie. Często winę ponoszą problemy hormonalne, w tym choroby tarczycy, ale także nieodpowiednia dieta czy promieniowanie UV. Możliwe też, że organizmowi brakuje składników odżywczych, takich jak witaminy D3, kwasów omega-3, żelaza czy witamin z grupy B.

Po dokładną diagnozę należy udać się do lekarza trychologa bądź dermatologa, który specjalizuje się w schorzeniach skóry głowy. Na pewno konieczne będzie oznaczenie poziomu stężenia hormonów, ale nierzadko lekarze badają też poziom żelaza, wapnia i witaminy D3, a dodatkowo glukozy, trójglicerydów i cholesterolu. Dalsze postępowanie będzie zależne od wyników diagnostyki, być może konieczne będzie przyjmowanie leków oraz zastosowanie kuracji dermokosmetykami.

W naszym serwisie specjaliści odpowiadali na podobne pytania, warto zapoznać się z odpowiedziami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wypadanie-wlosow-u-24-latki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-byc-przyczyna-wypadania-wlosow-u-50-latki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-zapobiegac-nadmiernemu-wypadaniu-wlosow.

Zachęcamy również do zapoznania się z treścią artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/wypadanie-wlosow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.