Czy wypadanie włosów może mieć związek ze stresem?

Witam, jestem mężczyzną, mam 23 lata. Od około dwóch miesięcy, zauważyłem bardzo wzmożone wypadanie włosów, brwi oraz rzęs. Morfologia krwi oraz tarczyca idealne. Ostatnimi czasy w moim życiu było bardzo dużo stresu, czy może to mieć coś wspólnego z tym co się obecnie dzieje?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jak najbardziej opisany przez Pana objaw, jakim jest wzmożone wypadanie włosów, brwi oraz rzęs może być skutkiem silnego stresu, który odczuwał Pan w ostatnim czasie.

Intensywny czas, któremu towarzyszą silne emocje może doprowadzić nie tylko do wypadania włosów, ale również pogorszenia samopoczucia i różnych objawów psychosomatycznych. Zdaniem naszej ekspertki stres wywiera duży wpływ na stan skóry i włosów. Najlepszą metodą zniwelowania tego problemu jest polepszenie sytuacji emocjonalnej (jeśli jest to możliwe). W tym celu najlepiej udać się do psychologa lub psychoterapeuty.

W pierwszej kolejności trzeba jednak wykluczyć jednostki chorobowe, które również mogą powodować wypadanie włosów. W tym celu proszę skorzystać z konsultacji dermatologicznej.

Podobne pytania znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciagly-stres-a-wypadanie-wlosow, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nadmierne-wypadanie-wlosow-a-stres, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wypadanie-wlosow-a-stres.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.