Wypadanie włosów a stres

dzień dobry mam 23 lata i przez dwa lata nie rosły mi włosy ani centymetr miałam ostre stresy nerwowe w tym okresie teraz już jestem spokojna włosy mi rosna ale strasznie mi wypadaja,,,za każde pociągniecie ręką po włosach mam ich garść w dłoni...próbuję olejkami namaszczać głowę ale straszne mam prześwity i nic nie daje mi te oliwienie głowy...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci badania dodatkowe (w tym ocenę funkcji tarczycy). Pozwoli to ocenić czy przyczyną wypadania włosów nie są np. choroby ogólnoustrojowe. Jeśli nie, konieczna będzie konsultacja dermatologiczna.

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.
http://lenartowiczclinic.pl/trichoskopia-badanie-skory-glowy-i-wlosow