Czy przy intensywnym wypadaniu włosów można farbować siwe?

Intensywnie wypadają mi włosy i nie wiem, czy mogę w takiej sytuacji farbować te, które mam siwe? Jeżeli istnieje już konieczność zafarbowania włosów, to jakiego rodzaju preparaty są dopuszczalne? Mam namyśli oczywiście ich rodzaj nie markę. Czy lepsza będzie farba ziołowa, zwykła, czy też lepiej stosować szampon koloryzujący? Oczywiście jeżeli farbowanie jest w przypadku wypadania włosów wykluczone, to również proszę o taką informację. Bardzo dziękuję za pomoc, bo nie wiem co robić.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Niestety farbowanie włosów zawsze naraża je na dodatkowe obciążenie i może doprowadzić do zwiększonego ich wypadania. Więc najlepiej zabiegów tych unikać.
Natomiast wskazana jest diagnostyka przyczyny nadmiernego wypadania włosów - wskazane jest wykonanie badań w kierunku anemii i zaburzeń tarczycy. Wskazana jest także konsultacja z lekarzem rodzinnym.
Przyczyną mogą być również stosowane leki ( na przykład krążeniowe lub hormonalne).
Warto również odwiedzić dermatologa w celu wykluczenia przyczyny dermatologicznej łysienia.

Pozdrawiam