Łysienie plackowate a farbowanie włosów

Do dermatologa-od zawsze jestem chora na łysienie plackowate-okręgi na głowie raz mniejsze raz większe. całkowita utrata włosów na głowie miała miejsce 11 lat temu-trwała 2 lata. Na dzień dzisiejszy mam 2 małe placki (z tyłu głowy), - w zwiazku z chorobą nigdy nie farbowałam włosów. Czy szkodliwe jest przy mojej chorobie zafarbowanie włosów tzn. tonerem (mniej inwazyjne niż fabra) lub henną? fryzjerka powiedziała, że spokojnie jej zdaniem można farbować,bo jest to choroba skóry głowy nie włosów.

Lek. Tomasz Budlewski

Uważam, że farbowanie może spowodowac uczulenie itp. Proponuję udac się do dermatologa.