Czy poziom żelaza we krwi ma wpływ na farbowanie włosów?

Czy przy anemia i przyjmowaniu żelaza farbując włosy mogą się nie zafarbować ? Czy to ma jakiś wpływ na to ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

badania wskazują, że przy anemii może dojść do osłabienia mieszków włosowych, co przyczynia się do wypadania włosów i zahamowania ich wzrostu. Nie znajduje się jednak informacji, jakoby niedobór żelaza miał wpływ na farbowanie włosów.

Musi mieć Pani jednak na uwadze, że jeżeli włosy są osłabione przez wymienione wcześniej schorzenia anemii, to farbowanie może sytuację pogorszyć, ponieważ bardzo często dochodzi przy nim do łamania się włosów, czyniąc je bardziej podatne na wypadanie.

Więcej informacji dotyczących schorzenia anemii znajdzie Pani w artykule, do którego poniżej zamieszczam link:

https://portal.abczdrowie.pl/anemia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.