Czy farbowanie włosów mogło mieć jakiś wpływ na płód?

Witam, Mam pytanie odnośnie ewentualnego wpływu farby do włosów na dziecko. Moje cykle zazwyczaj trwały ponad 30 dni. Aczkolwiek ostatni 26 lub 27 i okres dostałam 2 maja. 10 maja współżyłam bez zabezpieczenia i skończyło się wytryskiem we mnie. Czy 20 maja mogę zafarbować włosy i czy nie miałoby to ewentualnego wpływu na dziecko, gdyby tego 10maja do poczęcia doszło?

Redakcja abcZdrowie

Witam, raczej pozostanie to bez wpływu na zarodek, ale lepiej byłoby wykonać test ciążowy, a później podjąć decyzję o koloryzacji. Zdania ginekologów są podzielone, niektórzy uważają, że farbowanie włosów pozostaje bez wpływu na ciążę, inni z kolei – że szczególnie nie zaleca się wykonywania tego typu zabiegów w I trymestrze ciąży z uwagi na obecny w farbach amoniak. Tutaj szczegóły, proszę zapoznać się z materiałem: https://uroda.abczdrowie.pl/farbowanie-wlosow-w-ciazy. Jeśli bardzo Pani zależy na farbowaniu, to rozsądnie byłoby użyć właśnie preparatu bez amoniaku lub wykonać zabieg w gabinecie fryzjerskim, gdzie zostanie doradzona bezpieczna koloryzacja. Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/czy-w-ciazy-mozna-rozjasniac-wlosy-na-ciele-i-farbowac-wlosy. A tutaj odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytanie, zachęcam do zapoznania się z nimi: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/farbowanie-wlosow-w-ciazy. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.