Czy moje włosy mają szansę odrosnąć?

Po dwutygodniowe wysokiej gorączce i niejedzeniu niczego prócz wody( Covid19,) ,włosy wypadły mi w ilości 2/3. Mija drugi miesiąc odkąd zaczęły wpadać pierwsze ,a trzeci od zachorowania. Te co zostały są sztywne i suche.Niestety ani witaminy,ani wcierki nie pomagają. Zaznaczam iż odżywiać się prawidłowo. Co robić. Czy moje włosy mają szansę odrosnąć

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jednym z wielu powikłań po chorobie covid-19 jest wypadanie włosów, choć niewykluczone, że w Pani przypadku odpowiedzialna za ten stan jest dieta czy raczej głodówka.

Proszę pamiętać, że unormowanie gospodarki hormonalnej, odzyskanie siły, a także prawidłowe odżywienie organizmu wymaga czasu. W przypadku powikłań po covid-19 niekiedy mówi się o tzw. long czy post covid, wskutek którego chorzy nawet przez kilka miesięcy skarżą się na różnego rodzaju dolegliwości bezpośrednio związane z przechorowaniem infekcji wywoływanej przez wirusa SARS-CoV-2. Wśród nich wymienia się: zespół przewlekłego zmęczenia, bóle głowy czy zaburzenia węchu.

Więcej informacji odnajdzie Pani w naszych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/long-covid-jeden-na-osmiu-pacjentow-ktorzy-byli-hospitalizowani-z-powodu-covid-19-umiera-w-ciagu-pieciu-miesiecy oraz https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-czym-jest-long-covid.

Jeśli jest Pani zaniepokojona, proszę zwrócić się do lekarza, warto przede wszystkim wykonać kontrolną morfologię krwi. Brak odchyleń od normy może oznaczać konieczność zadbania o odpoczynek, właściwą dietę oraz suplementację witamin – przede wszystkim D3 oraz witamin z grupy B.

Być może pomocny okaże się także materiał dostępny pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/nadmierne-wypadanie-wlosow-wszystko-o-wypadaniu-wlosow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.