Dlaczego włosy nadal mi wypadają po porodzie?

Dzień dobry, jestem już prawie rok po porodzie. Mam problem z wypadaniem włosów, zaczęły wypadać w lipcu i trwa to do dziś. Nigdy nie miałam problemu z wypadaniem włosów, a teraz jest ich pełno w całym mieszkaniu, nie wspominając o rozczesywaniu. Czy to normalne? Czy jednak jest to oznaką jakiejś poważniejszej choroby. Dodam, że karmię piersią, a mojej córeczce ciężko idzie inne jedzenie niż mleko z piersi. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety przyczyn wypadania włosów może być wiele – poczynając od nieprawidłowej pielęgnacji, przez zaburzenia hormonalne po nadmierny stres czy zaburzenia w postaci nerwicy, depresji itd.

Jednak Pani informacja o karmieniu piersią nasuwa podejrzenie, iż wypadanie włosów może mieć związek z nadmiernym wydzielaniem prolaktynyhormonu, który steruje laktacją. Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na te pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zawyzona-prolaktyna-a-wypadanie-wlosow oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wypadanie-wlosow-i-wysoki-poziom-prolaktyny.

Niewykluczone zatem, że po odstawieniu dziecka od piersi, gdy poziom prolaktyny się unormuje, kondycja Pani włosów ulegnie poprawie. Do tego czasu może Pani zadbać o włosy poprzez odpowiednią dietę, zawierającą witaminy z grupy B, cynk czy krzem i biotynę.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://uroda.abczdrowie.pl/5-naturalnych-metod-ktore-pozwola-ci-zatrzymac-nadmierne-wypadanie-wlosow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.