Dlaczego moje włosy tak silnie wypadają?

Dzień dobry, od ponad 2 lat mam problem z wypadającymi włosami. Porównując, straciłam ¾ włosów. Żadne tabletki ani wcierki, czy też szampony nie pomogły, siemię lniane też nie dało żadnych efektów.Robiłam badania TSH 3 i wynik wynosi 1,96 mlU/l. Lekarz odczytując wynik powiedział, że z tarczycą wszystko w porządku. Ponadto pojawiło się u mnie kłucie w podbrzuszu (okolice jajników) , najczęściej z lewej strony. Mam problemy z wypróżnianiem, zaparcia, po posiłku przelewania się w brzuchu i gazy. Nie wiem, czy ma to jakieś powiązanie. Czy wymaga to wizyty u doktora? A jeśli tak, to u jakiego? Czy endokrynolog zajmuję się takimi przypadłościami?

Dzień dobry,

Wynik TSH3 nie budzi zastrzeżeń. Tak znaczna utrata włosów napewno tak. Objawy, które Pani wymienia po za wypadaniem włosów, też wymagają diagnostyki, jeśli do tej pory nie była ona przeprowadzona. Przyczyny Pani problemów mogą być złożone. Na podstawie tych dość ogólnych informacji od Pani zalecam wizytę u ginekologa a w kolejnym etapie u endokrynologa.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

wypadanie włosów może być wywołane przez szereg różnorodnych czynników, dlatego im szybciej zostanie wdrożone leczenie, tym większa jego skuteczność. Problem nadmiernego wypadania włosów należy przede wszystkim skonsultować z lekarzem trychologiem, w celu rozpoznania przyczyny i wdrożenia skutecznego leczenia, które pomoże pozbyć się tego przykrego objawu. Lekarz przeprowadzi z Panią szczegółowy wywiad. Może okazać się, że ustalenie dokładnej przyczyny Pani dolegliwości jest bardziej złożone, wówczas lekarz może podjąć decyzję o wykonaniu dodatkowych badań np. badania skóry głowy za pomocą trychoskopu czy morfologii krwi, aby wykluczyć dolegliwości chorobowe takie jak toczeń rumieniowaty czy choroby skóry głowy (grzybicę). Wypadanie włosów może być również reakcją na stresujące sytuacje(tzw. łysienie psychogenne). Wówczas redukcja stresu oraz konsultacja z psychologiem, mogą przyczynić się do ustąpienia tych dolegliwości. Korzystnie na porost włosów wpływają także masaże skóry głowy np. mezoterapia, która stymuluje cebulki włosowe.

Więcej na temat objawów, przyczyn i leczenia nadmiernego wypadania włosów można przeczytać w naszych artykułach:

https://uroda.abczdrowie.pl/przyczyny-wypadania-wlosow

https://uroda.abczdrowie.pl/przyczyny-nadmiernego-wypadania-wlosow

https://portal.abczdrowie.pl/stres-a-lysienie

Warto również zobaczyć, co na temat tego problemu mówią specjaliści abcZdrowie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nadmierne-wypadanie-wlosow-doslownie-pasmami

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-wcierac-w-skore-glowy-na-wypadanie-wlosow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową.

W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.