Dlaczego od roku wypadają mi włosy?

Witam wizytę do dermatologa mam za miesiąc ale wstępnie chce się dowiedzieć bo psychicznie nie daje mi spokoju co jest powodem wypadania prawie rok włosów ,najpierw w listopadzie chciałam odżywić włosy ścierkami ziołowymi stosowałam przeróżne potem odstawiłam na 2 miesiące tabletki anty i zaczął się wypad włosów a w marcu convid ponad miesiąc wypadają i odrastają ale widzę tez czasami wypadają te co odrastają włosy :( a i mam ciagle biegunki prawie

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Dziękuję za pytanie zadane na naszym portalu.

Normalnym zjawiskiem jest, że osoba zdrowa traci około 100 włosów na dobę. Dopiero, gdy ubytki są większe, a na miejsce wypadających włosów nie rosną nowe, należy poszukiwać przyczyny takiego symptomu.

Jednak nadmierna utrata włosów na skutek ich samoistnego wypadania jest objawem, który może mieć bardzo różnorodną etiologię, więc diagnostyka nie jest łatwa i szybka. Przyczyną może być niewłaściwa pielęgnacja, niedobory witamin i minerałów, problemy hormonalne (zwłaszcza niedoczynność tarczycy), silny stres trwający dłuższy czas lub przebyte infekcje, w tym Covid. Więcej o tym może Pani przeczytać w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/wypadanie-wlosow-przyczyny-i-sposoby.

Wspomniała Pani o planowanej wizycie u dermatologa. To słuszny krok. Proponuję jednak, zanim nadejdzie jej termin, udać się do lekarza rodzinnego i wykonać badania, które wykluczą anemię, niedoczynność tarczycy i inne zaburzenia hormonalne, a także niedobory witamin i minerałów.

Gdyby wizyta u specjalisty dermatologa nie przyniosła spodziewanych efektów, a dolegliwość nadal się utrzymywała, proponuję również konsultację z lekarzem trychologiem, który przeprowadzi szczegółową diagnostykę stanu włosów i skóry głowy. Na końcu na pewno zarekomenduje odpowiednią terapię.

Zachęcam do przeczytania również tego tekstu: https://portal.abczdrowie.pl/nadmierne-wypadanie-wlosow-wszystko-o-wypadaniu-wlosow, znajdzie tu Pani więcej informacji na temat metod postępowania z tą dolegliwością.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.