Dlaczego zaczęły mi wypadać włosy?

Witam. Dziś nagle zaczęły mi intensywnie wypadać włosy. Pare dni temu mogłem mocno ciągnąć i nie wypadał ani włos. Teraz gdy ciągnę wyrywam całe pasemko. Użyłem dziś drugi raz szamponu kupionego u dobrego fryzjera. Co mam robic? Czekać? Udać się do specjalisty?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wypadanie włosów związane jest z różnymi czynnikami, nie tylko genetycznymi i hormonalnymi, ale również związanymi ze stylem życia. Oprócz genów wpływ na utratę włosów mają także przyjmowane leki, przewlekłe choroby, nieodpowiednie odżywianie czy stres.

Skoro proces wypadania włosów wystąpił u Pana nagle możliwe, że doszło do tego na skutek silnego stresu. Proszę przeanalizować ostatnie wydarzenia, być może któreś z nich miało na to wpływ.

Na wypadanie włosów mogą również wpływać używane kosmetyki. Wspomina Pan o nowym szamponie, może to właśnie on nie służy Pańskim włosom.

Jeśli problem będzie się utrzymywał lub nasilał proszę udać się do specjalisty dermatologa lub trychologa, który zajmuje się schorzeniami związanymi ze skórą głowy,

Więcej informacji o nadmiernym wypadaniu włosów znajdzie Pan w jednym z naszych artykułów: https://portal.abczdrowie.pl/nadmierne-wypadanie-wlosow-wszystko-o-wypadaniu-wlosow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.