Dlaczego wypadają mi włosy i jestem senna?

Od około roku zaczęły intensywnie wypadać mi wlosy, mam ich mało, są bardzo zniszczone. Z niewiadomych przyczyn zaczęłam tyć, jestem ciągle senna i zmęczona. Leczę się u endokrynologa, zrobiłam badania na hormony kobiece i pakiet tarczycowy, USG tarczycy. Endokrynolog stwierdził, że wszystko jest w porządku, wyniki są w normie. Biorę tylko małą dawkę leku codziennie na czczo, co wyrównało mi hormony. Co może być więc przyczyną tych objawów, jeżeli wykluczony został nieprawidłowy poziom hormonów?
KOBIETA, 32 LAT 2 miesiące temu

Problemy hormonalne kobiet

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

przyczyn wskazanych przez Panią objawów – zarówno wypadania włosów, jak i senności czy nadmiernego przybierania na wadze – może być wiele. Dlatego też warto kontynuować badania diagnostyczne w porozumieniu z lekarzem medycyny rodzinnej, jak i specjalistami, np. trychologiem.Wskażę jedynie, że niekiedy podwyższony poziom cukru we krwi może powodować zarówno do osłabienia włosów, jak i do ich wypadania. W takim przypadku warto wykluczyć cukrzycę poprzez badanie poziomu insuliny we krwi. Często przy rozwoju cukrzycy chory zauważa u siebie zmiany nastroju, swędzenie skóry, nadmierne pragnienie.Ponadto u kobiet z zespołem policystycznych jajników (zwanym także PCOS) często występują problemy z włosami, a dodatkowo ponad połowa przypadków boryka się z nadmierną skłonnością do tycia. Inne objawy tej choroby to rzadkie, nieregularne miesiączki, długi czas trwania zespołu napięcia przedmiesiączkowego czy też kłopoty ze skórą. Dla postawienia poprawnej diagnozy należy skontaktować się z ginekologiem, wykonać badanie USG oraz badania laboratoryjne krwi.

W naszym portalu znajdzie Pani kilka pomocnych artykułów:

https://portal.abczdrowie.pl/nadmierne-wypadanie-wlosow-wszystko-o-wypadaniu-wlosow,

https://portal.abczdrowie.pl/wypadanie-wlosow-przyczyny-i-sposoby,

https://portal.abczdrowie.pl/wypadanie-wlosow-a-depresja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty