Jak radzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów i swędzeniem skóry głowy?

Witam. Od półtora miesiąca mam nieprzyjemne dolegliwości, które się teraz nasiliły. W ciągu niecałego miesiąca przefarbowałam włosy trzy razy. W tym czasie przeżyłam silny stres. Po tygodniu zaczęły mi wypadać włosy nadmiarnie, także te zdrowe baiby hairy. Co jakiś czas mnie zaswędzi głowa delikatnie. Czasami bolał mnie czubek głowy, ale delikatnie. Teraz jest to straszny ból w tym miejscu, po 5h zaczyna mnie ogólnie głowa boleć od przodu czoła. Ruszając od czubka głowy włosami okropnie mnie boli ta część... Wcześniej był delikatnie zarumieniony czubek i sie skóra łuszczyła. Teraz gdy ból jest nasilony nie mam nic niepokojącego na skórze. Nie uderzyłam się ani mnie nic raczej nie ugryzło. Ponad to mam od tamtego czasu stany przygnębienia, zasypiam i budze sie chcą płakać,a nie mam ku temu powodów. Jedząc autobusem jest mi niedobrze. W zeszłym roku w tych okolicach uderzyłam sie w głowe i miałam delikatny wstrząs mózgu. Nie wiem co sie dzieje i co już robić. Ani trycholog ani dermatolog mi nie pomogli ze zmianami pielęgnacji skóry głowy:(

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów.. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

problem nadmiernego wypadania włosów należy skonsultować z lekarzem trychologiem lub dermatologiem. Do tego czasu powinna Pani zrezygnować z koloryzacji. Lekarz po przeprowadzeniu wnikliwego wywiadu lekarskiego, wykona badanie skóry głowy za pomocą urządzenia nazywanego trychoskopem. W celu ustalenia dokładnej przyczyny dolegliwości, może zlecić dodatkowe badania, ponieważ istnieje wiele czynników, które mogą powodować nadmierne wypadanie włosów. Szczegółowa diagnostyka pozwoli potwierdzić/wykluczyć dolegliwości chorobowe, którym często towarzyszy wypadanie włosów tj. łysienie psychogenne, anemia, nadczynność i niedoczynność tarczycy, choroby skóry głowy (grzybicę) czy toczeń rumieniowaty. Warto wykonać morfologię krwi oraz TSH. Proszę pamiętać, że im szybciej zostanie wdrożone leczenie, tym większa jego skuteczność. Proces wypadania włosów można spróbować powstrzymać stosując kuracje polegające na wykonywaniu masażu skóry głowy, które korzystnie wpływają na porost nowych włosów. Skutecznym zabiegiem gabinetowym, może okazać się mezoterapia stymulująca cebulki włosowe.

Więcej na temat objawów, przyczyn i leczenia nadmiernego wypadania włosów można przeczytać w naszych artykułach:

https://uroda.abczdrowie.pl/przyczyny-nadmiernego-wypadania-wlosow

https://uroda.abczdrowie.pl/przyczyny-wypadania-wlosow

Warto również zobaczyć, co na temat tego problemu mówią specjaliści abcZdrowie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nadmierne-wypadanie-wlosow-doslownie-pasmami

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nadmierne-wypadanie-wlosow

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-wcierac-w-skore-glowy-na-wypadanie-wlosow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.