Nadmierne wypadanie włosów

Witam, mam problem taki, że brałam tabletki antykoncepcyjne przez 2,5 roku Y*** i Y*** i zakończyłam ich spożywanie, lecz teraz straszliwie wypadają mi włosy, nigdy tak nie miałam mam ogólnie mało włosów a teraz to już okropnie wypadają mi garściami nie wiem. Co zrobić bo bardzo mi zależy na włosach bo nigdy nie miałam ich za dużo, bardzo się boję jestem wręcz przerażona bo już głowę w niektórych częściach widać przez włosy, robiłam badania i ogólnie wszystko jest dobrze, biorę witaminy Vigor comlepte lecz niestety żadnej poprawy nie ma. Kupiłam nawet szampon w aptece do wypadających włosów i dalej nic. Czy muszę wrócić do tabletek antykoncepcyjnych aby włosy przestały mi wypadać?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Przy wypadaniu włosów należy skontrolować poziom hormonów tarczycy. Jednym z objawów chorób tarczycy jest wypadanie włosów.

Konieczna jest również konsultacja z dermatologiem. Watro również spróbować zastosować preparaty zawierające wyciąg ze skrzypu. Może to pozwoli na wzmocnienie włosów i zahamuje ich wypadanie.

W ostatniej kolejności należy rozważyć powrót do tabletek antykoncepcyjnych.

Pozdrawiam