Wypadanie włosów - jak się uporać z tym problemem?

Mam problem z wypadającymi włosami. Mam długie, kręcone włosy. Przez dłuższy czas nie prostuję ani nie używam suszarki do włosów, bo od tego strasznie się niszczą włosy. Ilość wypadających włosów jest naprawdę bardzo duża. Przy myciu jest już dosłownie masakra - wypadają garściami. Brałam przez jakiś czas tabletki od wypadania włosów i nic nie pomogło, używam odżywki żeby były mocniejsze i też nie widzę rezultatów. A nie mogę ściąć włosów żeby się wzmocniły, bo mój chłopak chyba by mnie zabił, a z resztą nie chciałabym się pozbywać moich długich włosków;(. Coraz częściej związuję włosy, bo jak mam rozpuszczone zostawiam po sobie ślady leżących włosów na podłodze, przy sprzątaniu mieszkania z tych włosów znalezionych na podłodze mogłabym chyba zrobić koc na drutach. Powiedzcie od czego wypadają włosy i jak uporać się z tym problemem.

Witam serdecznie,
Wypadanie włosów może być spowodowane niedoborami pokarmowymi, dlatego  w diecie nie powinno brakować  produktów bogatych w witaminy. Warto również zastosować preparaty zawierające wyciąg ze skrzypu - wzmacniają one włosy i paznokcie.
Wypadanie włosów może być  jednym z objawów zaburzeń hormonalnych ze strony tarczycy. Dlatego proponuję oznaczanie TSH.
Pozdrawiam