Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego w mojej ślinie jest krew?

Witam. W ostatnim czasie pojawiła sie u mnie krew w slinie, szczególnie po przebudzeniu obecna jest codziennie. Zrobilem rtg na ktorym pisalo wzmożony rysunek okolooskrzelowy i srodmiaszowy o charakterze pozapalnym i przewleklym . Co to oznacza ?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 2 miesiące temu

Badanie Ph moczu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

proszę niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, który zlecił badanie – interpretacja wyników powinna przebiegać w oparciu o znajomość stanu pacjenta, jego dolegliwości i ewentualnej historii chorób.

Wzmożony rysunek okołooskrzelowy i śródmiąższowy wskazuje na stan zapalny – to może być zapalenie płuc, np. w przebiegu choroby covid-19, ale też astma czy poobturacyjna choroba płuc. Wreszcie takie zmiany mogą także świadczyć o paleniu wyrobów tytoniowych.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-pluc-stany-zapalne-astma-mukowiscydoza-nowotwor.

Jeżeli dotychczas nie zdiagnozowano u Pana żadnej choroby dolnych dróg oddechowych to wskazana byłaby pogłębiona diagnostyka oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/interpretacja-zdjec-rtg-czestych-chorob-pluc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy