Wynik RTG płuc u osoby niepalącej
Uprzejmię proszę o interpretację mojego wyniku z prześwietlenia płuc.Zaznaczam ,nie palę papierosów Wzmożenie rysunku tkanki podścieliskowej płuc. Wnęki szerokie naczyniowe.Cechy umiarkowanego zastoju w krążeniu płucnym.Kąty przeponowo-żebrowe wolne.Sylwetka serca prawidłowa.Dziekuje

KOBIETA, 66 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi wzmożenie rysunku tkanki podścieliskowej płuc, szerokie wnęki naczyniowe oraz cechy zastoju w krążeniu płucnym. Wynik powinien zostać oceniony w oparciu o dane kliniczne.