Interpretacja RTG klatki piersiowej kobiety 72-letniej

Proszę o interpretację RTG klatki piersiowej: Kobieta, 72 lata Przepona ustawiona prawidlowo. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Zgrubienie opłucnej szczytu prawego płuca. Pola płucne o nieco wzmozonym rysunku naczyniowym, nieco wzmożony jest też rysunek śródmiąższowy w polach nadprzeponowych co może odpowiadać utrwalonym zmianom-włóknistym. Poza tym pola płucne zmian ogniskowych nie wykazują. Cień serca i duzych naczyń w granicach normy. Dodam że ostatnie rtg w 2007r. było bez żadnych zmian.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wskazany jest kontakt z lekarzem zlecającym wykonanie zdjęcia, interpretacja musi przebiegać w oparciu o wskazania i stan kliniczny chorej. Zgrubienia są najprawdopodobniej zmianami pozapalnymi, wzmożony rysunek naczyniowy i śródmiążoszowy może mieć związek z przebytymi infekcjami, może też być objawem wspomnianych w opisie zmian włóknistych.