Prośba o interpretację RTG klatki piersiowej u 27-latki

Proszę o interpretację RTG klatki piersiowej. Obustronnie przywnękowo i w polach dolnych obu płuc widoczny wzmożony rysunek zrebu. Poniżej dolnego bieguna wnęki płuca prawego widoczne są skąpe pasmowate zagęszczenia o możliwej etiologii zmian zapalnych. Poza tym pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych. Kąty żebrowo-przeponowe wolne. Serce powiększone w wymiarze poprzecznym. Wnęki naczyniowe poszerzone. Będę wdzięczna za odp.

Renata GrzechociĹska

Wskazana jest wizyta u internisty, który odniesie wynik badania obrazowego do badania klinicznego, gdyż RTG sugeruje obecność zmian zapalnych w tkance płucnej.