Jak interpretować wynik badania płuc u 69-latka?

WITAM. wynik PET. W seg.2 płuca prawego spikularna zmiana guzkowa o wym. 11x18mm pasmowato połączona z opłucną i szczytem szczeliny skośnej wykazująca mierne pobudzenie metaboliczne SUVmax 2,9. Drobne obszary zagęszczeń miąższu w seg. 1/2 płuca lewego i seg.3 płuca prawego. Zwłóknienia w seg. nadprzeponowych obu płuc. Niewielkie obszary rozedmy centrilobularnej w szczycie płuca lewego. Wnioski: Zmiana guzkowa w seg. 2 płuca prawego z miernym pobudzeniem metabolicznym- niejednoznaczne, na granicy

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna konsultacja lekarza pulmonologa i torakochirurga w celu ustalenia dalszego postępowania