Wynik RTG płuc u 58-latka

Witam.Czy ktoś mógłby napisać co u wynik rtg? Czy ktoś wie czy to może oznaczać coś poważnego? Poj cień drobnoguzkowy wysycony w polu środkowym płuca prawego obwodowo,drobne nieregularne zacienienie w polu dolnym płuca prawego w rzucie żebra VII przedniego-pozapalne? Wzmożony rysunek naczyniowo-oskrzelowy do płatów dolnych pluc. Zwapnienia we wnęce prawej. Serce rtg w normie.
MĘŻCZYZNA, 58 LAT ponad rok temu

Tajemniczy zabójca - włóknienie płuc

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, wskazany jest kontakt z lekarzem zlecającym wykonanie badania. Możliwe, że konieczne będzie wykonanie badań dodatkowych (zdjęcie RTG boczne, tomografia komputerowa) i skonsultowanie zmiany z pulmonologiem. Bez znajomości stanu klinicznego i wskazań do wykonania badania nie można napisać nic więcej. Wykluczyć należy przede wszystkim nowotworowy charakter zmiany, zmiany pozapalne lub niegroźne zmiany wrodzone (warto porównać zdjęcie z wykonanymi poprzednio badaniami RTG klatki piersiowej).

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy