Co robić z takim pieczeniem żołądka?

Witam, od jakiegoś czasu strasznie boli mnie żołądek jest to takie pieczenie a przy tym napady gorąca. Ból jak zaobserwowalam jest po około dwóch, trzech godzinach od zjedzenia tłustego albo smażonego dodam też że codziennie z samego rana jak wstaje z łóżka jest bardzo silne bulgotanie i uczucie głodu.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

charakterystyczny piekący ból w nadbrzuszu wraz z towarzyszącym mu ssaniem, podobnym do uczucia głodu, może mieć wiele przyczyn.

Najczęściej dolegliwości te mają one związek z górnym odcinkiem układu pokarmowego i mogą wskazywać na wrzody żołądka dwunastnicy, zapalenie błony śluzowej żołądka, refluks żołądkowo-przełykowy i inne, choć dużo mniej powszechne.

Zachęcam do zapoznania się z naszymi artykułami, być może okażą się pomocne: https://portal.abczdrowie.pl/helicobacter-pylori-objawy-choroby-ukladu-pokarmowego oraz https://portal.abczdrowie.pl/wrzody-zoladka-przyczyny-objawy-mozliwosci-zarazenia.

Ponieważ, jak Pani wspomina, nie jest to jednostkowa sytuacja, lecz dolegliwości mają charakter przewlekły, sugerowałabym, by nie zwlekała Pani z wizytą u lekarza. Prawdopodobnie konieczne będzie skierowanie Pani do gastrologa, który może uznać za słuszne wykonanie gastroskopii.

Jeśli jest Pani zainteresowana, zachęcam do lektury również tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/bol-zoladka-przyczyny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.