Badania krwi - bilirubina

Sprawdź czym jest bilirubina! Czy masz ją w normie? Jakie są przyczyny jej wysokiego stężenia w organizmie? Dowiedz się szczegółów, ponieważ jej nadmiar może prowadzić do żółtaczki.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wrzody żołądka najczęściej objawiają się bólem umiejscowionym na środku brzucha, który odczuwany jest jako pieczenie, a czasem nawet uczucie głodu. Towarzyszyć mu mogą nudności, nadmierne odbijanie, zgaga czy gazy, a czasem nawet silne wymioty.

Cechą charakterystyczną jest to, że ból w przypadku wrzodów żołądka nasila się po spożyciu pokarmu (zazwyczaj jest to około 30-60 minut). Narasta on w przypadku zjedzenia rosołu, a także po potrawach kwaśnych lub ostrych.

Niestety wiele osób cierpiących na wrzody żołądka nie doznaje typowych objawów, co utrudnia postawienie diagnozy lekarzowi. W związku z tym przy podejrzeniu wrzodów żołądka zaleca się wykonanie podstawowego badania, jakim jest gastroskopia. Badanie to umożliwia ocenę błony śluzowej żołądka oraz pozwala pobrać wycinki z ewentualnego owrzodzenia.

W związku z powyższym powinna Pani udać się do specjalisty, który po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego oceni ryzyko wystąpienia wrzodów żołądka i zleci wykonanie odpowiednich badań w tym kierunku.

Szczegółowe informacje na temat poruszonego przez Panią schorzenia znaleźć można w jednym z naszych artykułów: https://portal.abczdrowie.pl/wrzody-zoladka-przyczyny-objawy-mozliwosci-zarazenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty