Co robić z bólem żołądka przy kaszlu?

Dzień dobry. Od dwóch dni towarzyszy mi kaszel. Na drugi dzień dostałam bóli żołądka. Co pomoże na ten ból. Czy to może minąć?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam serdecznie,

istnieje wiele sposobów radzenia sobie z bólem żołądka, zarówno aptecznych, jak i domowych. Kluczowe jest jednak znalezienie przyczyny tych dolegliwości.

Jeśli więc nadal odczuwa Pani kaszel lub ból żołądka, to proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Po przeprowadzeniu wywiadu zdrowotnego lekarz zadecyduje, czy konieczne jest wdrożenie badań diagnostycznych (np. USG jamy brzusznej) lub przepisze Pani leki mające na celu złagodzenie dolegliwości.

Inne pytania o ból żołądka umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-zoladka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-i-pieczenie-zoladka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-zoladka-a-wrzody-zoladka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przewlekly-bol-zoladka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Co robić z bólem żołądka i uciskiem?

Witam,mam od tygodnia ból żołądka aż taki ucisk na środku który prowadzi do mdłości i takiej kluchy w gardle i jak zwymiotuje przy włożeniu palców w gardlo jest trochę lepiej na 20 minut. I nie pomaga mi żadne tabletki na żołądek bez recepty . Nie wiem co to już jest. Miałam 3 tygodnie covida wymiotowałam ciągle ale już miesiąc 3 tygodnie jestem po . Plus mam zaburzenia lękowe
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Szanowna Pani



Zachęcam do podjęcia psychoterapii, w celu leczenia zaburzeń lękowych.

Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszonym biciem serca) i podwyższone ciśnienie krwi, inne objawy to; nerwobóle, uczucie zdenerwowania, drżenie, napięcie mięśniowe, pocenie się, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, klucha w gardle, suchość w jamie ustnej, problemy gastryczne, przyspieszony oddech w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego). Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania).

Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne. Zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.



Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś


0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Co robić z bólem żołądka przy anginie?

W piątek zdiagnozowano u mnie silną anginę, dostałem antybiotyk, ospen 1500 3x1 oraz dalacin C 300mg 3x2 na dobę. Po pierwszej dobie przyjmowania pojawiły się okropne wymioty oraz ból brzucha. Postanowiłem odstawić dalacin i dolegliwości ustały. Gardło wygląda już dobrze i nie ma żadnych problemów z migdałami jednak nie mogę sporzywa żadnych posiłków z powodu ostrego bolu w przełyku ale niżej niż na wysokości migdałów. Tak jakby przed samym wejściem do żołądka. Trwa to już od dwóch dni i męczy mnie to strasznie psychicznie, ponieważ od 4 dni nie zjadłem normalnego posiłku i czuję się wyczerpany. Bardzo proszę o pomoc
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Witam.

wskazana wizyta stacjonarna u lekarza gastrologa który jest w tym przypadku najlepszym specjalistą.

Jeśli okaże się, że jest długi okres oczekiwania na wizytę na NFZ a z pewnością tak będzie to udać się do lekarza rodzinnego który do czasu wizyty u gastrologa postara się Panu pomóc.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty