Czy brak apetytu występuje zawsze przy wrzodach żołądka?

Czy przy wrzodach żołądka zawsze występuje brak apetytu? Bo wydaje mi się, że mogę mieć wrzody, czuje od paru miesięcy ciągły dyskomfort najprawdopodobniej w żołądku. Jednak apetyt mam zawsze dobry, czy w takim razie na pewno nie są to wrzody, czy poprostu czasem u niektórych apetyt znika a czasem nie?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy może manifestować się różnymi dolegliwościami – u niektórych pacjentów te objawy są nasilone, u innych z kolei mało charakterystyczne.

Faktycznie wśród najczęściej występujących dolegliwości można wymienić brak apetytu, ale bardziej znamienne dla choroby wrzodowej są: ból w nadbrzuszu, mdłości i uczucie pieczenia nad mostkiem. Brak apetytu czy utrata wagi mogą się pojawić w przypadku zaawansowanej postaci choroby, ale też nie muszą wystąpić wcale.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/wrzody-zoladka-przyczyny-objawy.

Trudno powiedzieć, co oznacza dyskomfort w nadbrzuszu – podał Pan za mało informacji, niemniej utrzymujące się przez wiele miesięcy dolegliwości wskazują na konieczność konsultacji z lekarzem. Proszę zgłosić się do przychodni POZ – zebrany wywiad i badanie fizykalne pozwolą ustalić, czy konieczne jest skierowanie pana do gastrologa.

Być może zainteresuje Pana także ten artykuł – odnajdzie w nim Pan więcej możliwych przyczyn bólu brzucha: https://portal.abczdrowie.pl/dlugotrwaly-bol-brzucha.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.