Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza suchość w gardle, krew w kale i senność?

Witam mam 28lat od jakoś miesiąca czuje ssanie w brzuchu ustępuje po jedzeniu nawraca po 2 a 4 godzinach dodatkowo suchość w gardle przy przespaniu się nawet 10min ostatnio nawet zauważyłem krew w kale oraz jestem ciągle senny może ktoś coś podpowiedzieć co to może być
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 3 tygodnie temu

Drgawki gorączkowe - kiedy i jak je leczyć?

Kiedy pacjent ma wysoką temperaturę, mogą u niego pojawić się tzw. drgawki gorączkowe. Jak sobie z nimi radzić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety na podstawie takich objawów jak senność, krew w kale i ssanie w brzuchu nie sposób wskazać jednoznacznie źródła dolegliwości.

Przede wszystkim jednak krew w kale to alarmujący znak i wymaga niezwłocznego ustalenia źródła krwawienia – może pochodzić z górnego lub dolnego docinka przewodu pokarmowego i wskazywać m.in. na wrzody czy nadżerki, ale też hemoroidy i stany zapalne jelit.

Więcej informacji odnajdzie Pan pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/krew-w-stolcu-objawy-przyczyny-badanie.

Natomiast ssanie w żołądku typowe jest dla chorób żołądka oraz refluksu przełykowego, może też wskazywać na wrzody. Na pewno konieczne byłoby wykonanie gastroskopii, by ustalić, czy to właśnie wrzody nie są odpowiedzialne za nieustające uczucie ssania w żołądku.

Odsyłam do materiału: https://portal.abczdrowie.pl/wrzody-zoladka-przyczyny-objawy.

Proszę zwrócić się do internisty – powinien Pan wykonać morfologię krwi oraz posiew kału, co pozwoli na ustalenie, czy źródłem Pańskich dolegliwości nie są zakażenia pasożytnicze lub kandydoza. Następnym krokiem powinno być skierowanie Pana do gastrologa – tak jak wspominałam, nieodzowne wydaje się wykonanie gastroskopii.

Być może przydatny okaże się także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/suchosc-w-gardle-przyczyny-metody-przeciwdzialania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy