Co oznacza ten ból pod pachą?

Ból pod pachą promieniujący nad lewa pierś .witam ostatnio odczuwam przynajmniej raz na miesiąc ból pod pachą który promieniuje nad lewa pierś i lewą łopatkę.po nasmarowaniu maściami ból ustępuje na jakiś czas .dodam że mam refluks i ogólne problemy żołądkowe oraz zwyrodnienie kręgów szyjnych i całkowite prawoboczne skrzywienie kręgosłupa.rok temu robiłam echo serca i było ok.co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem rodzinnym lub neurologiem. Swoje dolegliwości opisuje Pani jako ból okolicy pachy, który promieniuje nad pierś i łopatkę. Dodatkowo towarzyszą Pani także inne dolegliwości: żołądka i kręgosłupa. Możliwe, że skrzywienie kręgosłupa pogłębia bóle, o których mowa. Istnieje możliwość, że dolegają Pani nerwobóle lub zapalenie jakiegoś nerwu. Jednak, aby to ocenić, konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty. Na podstawie wywiadu będzie można już sporo powiedzieć na temat Pani dolegliwości. Niewykluczone, że lekarz zaleci badania diagnostyczne, aby się podeprzeć nimi podczas stawiania ostatecznej diagnozy.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-pod-pacha-moze-swiadczyc-o-chorobach-zdrowapolka

https://portal.abczdrowie.pl/powiekszone-wezly-chlonne-infekcje-choroby-autoimmunologiczne-reakcja-na-leki

https://portal.abczdrowie.pl/nerwobole

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.