Co może oznaczać taki ból okolicy nerki i pleców?

Dzień dobry jestem dziewczyną. Wczoraj dostałam silnego bólu w okolicy prawego pośladka/nerki/i pasa pleców. Był on taki ostry, przeszywający i promieniujący do łopatki. Początkowo pojawiał się tylko przy chodzeniu(odciążania prawej nogi) przy schylaniu, prostowaniu się,przy skręcaniu się w lewą stronę, i przy próbie wstawania z łóżka. Później bolało już samo z siebie. Ból był tak silny że nie mogłam wstać z łóżka ani się przekręcić na drugą stronę. Posmarowalam urazolem, naproxenem i Amolem i po nocy ból ustąpił lecz teraz znów zaczyna. Co to może być? Dziękuję i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Bardzo nam przykro, że towarzyszą Pani tak uciążliwe dolegliwości bólowe, które na pewno pogarszają komfort życia i utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Pani dolegliwości mogłaby wynikać ze zmian występujących w obrębie kręgosłupa. Ból w okolicach prawe biodra i pośladka mógłby sugerować też rwę kulszową.

Najczęstszą przyczyną takiego schorzenia jest dyskopatia dolnego odcinka kręgosłupa. W pewnym stopniu mogą wpływać też na to stany zapalne w obrębie nerwu kulszowego, choroby metaboliczne, czy zakaźne.

Z racji odległości, trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie na zadane przez Panią pytanie. Zalecamy, zatem skonsultować się z lekarzem neurologiem, który zdecyduje o dalszym postępowaniu oraz diagnostyce. Warto by na pewno wykonać badanie rezonansu kręgosłupa oraz USG narządów rodnych.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/rwa-kulszowa-przyczyny-objawy-postepowanie-profilaktyka

https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa

https://zdrowie.parenting.pl/bol-kregoslupa-ledzwiowego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.