Co oznacza taki ból po łyżeczkowaniu?

Witam. 2 tygodnie temu miałam zabieg łyżeczkowania z pobraniem wycinków z powodu cytologii grupa 3. Dostałam miesiączkę i od kilku dni odczuwam okropny ból po prawej stronie promieniuje do nogi i nawet pośladek po prawej stronie boli. Czy to tak powinno być czy raczej mam się zgłosić do lekarza?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

z relacji zawartej przez Panią w pytaniu wynika, że niedawno miała Pani zabieg łyżeczkowania jamy macicy. Powodem wykonania tego zabiegu był nieprawidłowy wynik cytologii. W okresie po zabiegu nie miała Pani poważniejszych dolegliwości bólowych i krwawienia. Dostała Pani teraz miesiączkę i pojawiły się u Pani bóle po prawej stronie, które promieniują do pośladka i nogi. Wydaje się, że te dolegliwości mogą minąć za kilka dni i są powiązane z pierwszym okresem po łyżeczkowaniu. Niemniej jednak jeśli ten ból jest bardzo dotkliwy, to trzeba rozważyć wizytę u lekarza ginekologa celem wykonania kontroli. Możliwe, że nic złego w obrębie narządu rodnego się nie dzieje, ale koniecznie trzeba to sprawdzić. Lekarz wykona badanie ginekologiczne oraz USG. Jeśli wyniki badań będą dobre i lekarz nie stwierdzi nieprawidłowości to trzeba będzie zaczekać aż bóle minął oraz ewentualnie można się będzie wspomóc lekami przeciwbólowymi lub rozkurczowymi. W przeciwnym wypadku ginekolog wdroży odpowiednie dla Pani leczenie. Z tego też względu zachęcamy do kontaktu z lekarzem i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/lyzeczkowanie-macicy

https://portal.abczdrowie.pl/wylyzeczkowanie-jamy-macicy

https://zdrowie.parenting.pl/zapalenie-blony-sluzowej-macicy

https://portal.abczdrowie.pl/wyniki-cytologii-dlaczego-powinno-sie-je-robic-co-sa-jest-zle-kiedy-rozpoczac-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.