Czy tak wygląda normalny proces gojenia?

Dzień dobry. Chciałabym uzyskać informację, czy to normalny proces gojenia. 3 tygodnie po zabiegu elektrokonizacji i łyżeczkowania kanału szyjki macicy pojawiła się miesiączka a wraz z nią skrzepy krwi (zaobserwowalam 2 skrzepy na dobę). Z jakiego powodu powstają skrzepy i czy taka sytuacja jest normalna w procesie gojenia?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Przykro nam, że musiała być Pani poddana takiemu zabiegu, który na pewno nie należy do najprzyjemniejszych.

Sam wspomniany zabieg polega na usunięciu przy pomocy łyżki chirurgicznej nieprawidłowych tkanek z jamy macicy. Po takim zabiegu zazwyczaj odpoczywa się w domu, pamiętając o zmniejszonej aktywności fizycznej.

Normą jest, że po łyżeczkowaniu może utrzymywać się krwawienie, nawet do kilku tygodni. Z czasem powinno się ono zmniejszać, jednak mogą występować sporadyczne plamienia i brudzenia. W przypadku wystąpienia skrzepów, należałoby skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Możliwe, że jest to normalny proces gojenia oraz regeneracji błony śluzowej macicy.

Z racji odległości, trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na zadane przez Panią pytanie. Proponujemy, zatem konsultację z lekarzem ginekologiem, który po dokładnym badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszym postępowaniu.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona również w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/wylyzeczkowanie-jamy-macicy

https://portal.abczdrowie.pl/lyzeczkowanie-macicy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.