Jak może wyglądać krwawienie po łyżeczkowaniu?

Witam . 28.03.2022 mialam wykonany zabieg łyżeczkowania i od dnia 30.03.2022 mial dość obfite krwawienie ze skrzepami czy to normalne i ile może takie cos potrwać. Zostalam poinformowana w szpitalu ze mogę mieć krwawienie ale nikt nie powiedział ile dni jak obfite . Trochę się martwię bo mam tez torbiel na prawym jajniku wielkości prawie 5 cm . Bardzo proszę o odpowiedź .

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

łyżeczkowanie jamy macicy jest zabiegiem w ginekologii, który nie należy do najbardziej inwazyjnych. Niemniej jednak po jego przeprowadzeniu mogą pojawiać się zarówno dolegliwości bólowe jak i plamienie. Zwykle ból czy dyskomfort w podbrzuszu znikają w kilka dni po wykonaniu zabiegu. Jeśli chodzi o krwawienie, to jest raczej skąpsze od miesiączki i trwa także kilka dni. Z Pani relacji wynika, że pojawiło się dosyć mocne krwawienie, któremu towarzyszyły skrzepy. Nie pisze Pani niestety czy się ono zakończyło, a jeśli tak to ewentualnie po jakim czasie. Wspomina Pani także o dosyć dużej torbieli jajnika. Nie jest wykluczone, że jej obecność nasiliła to krwawienie. Biorąc pod uwagę wszystkie Pani objawy, należałoby wykonać kontrolę ginekologiczna w możliwe szybkim czasie. Lekarz sprawdzi podczas badania ginekologicznego i USG jak wygląda szyjka macicy oraz endometrium po zabiegu. Na tej podstawie możliwe będzie podjęcie dalszych decyzji o leczeniu. Zachęcamy zatem do kontaktu z lekarzem ginekologiem. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/wylyzeczkowanie-jamy-macicy

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-czesto-potrzebne-do-potwierdzenia-prawidlowej-diagnozy

https://portal.abczdrowie.pl/bol-menstruacyjny

https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-jajnika

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.