Ile trwa obkurczanie macicy?

Witam Jak długo obkurcza się macica po łyżeczkowaniu. Po tyg leci mi brązowy śluz. Przez pierwsze dni brałam nospe nie wiem czy dobrze zrobiłam. Bo ponoć macica ma się obkurczyć a ja ją rozkurczalam w ten sposób.. Czy przez to dochodzenie do siebie i objawy w postaci i plamienia mogą mi się przedłużyć. Że stresow związanych z moimi liczby i zabiegami w ostatnim czasie i czekania na wyniki czy mogę z punktu Ginekologicznego zażyć xanax przez parę dni sporadycznie. Brałam go przy bardzo stresujscych sytuacjach tylko w pojedynczych dawkach by sie nie uzależnić. Czy mogę teraz wziąść przez parę dni chodzi mi o to że w ulotce też ma w opisie rozkurczanie mieści szkieletowych.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

stosowanie Xanaxu zdecydowanie należy omówić z lekarzem, który go Pani przepisał – diazepiny nie należy używać bez konsultacji mającej na celu ustalenie dawki i czasu leczenia.

Natomiast co do samego łyżeczkowania, to krwawienia bądź plamienia mogą utrzymywać się przez pierwszych kilka dni po zabiegu, podobnie jak nieznaczna bolesność, wskazująca na obkurczanie się jamy macicy. Stosowanie no-spy nie powinno znacząco wpływać na proces gojenia, ale mimo wszystko powinna Pani umówić się na kontrolę ginekologiczną.

O ewentualnych powikłaniach można mówić wówczas gdy krwawienie lub ból przedłużają się, ale też gdy wydzielina zmienia zapach, staje się bardziej obfita lub śluzowata czy wreszcie pojawia się gorączka. Sam proces obkurczania się macicy i powrotu do pierwotnego stanu może trwać 4-6 tygodni, choć to zależy również od powodu łyżeczkowania.

Proszę zwrócić się do ginekologa w umówionym terminie, bądź, jeżeli cokolwiek budzi Pani obawy, przyspieszyć termin wizyty, by mieć pewność, że nie występują żadne powikłania po łyżeczkowaniu jamy macicy.

Więcej informacji na temat zabiegu – wskazań, a także powikłań – w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/lyzeczkowanie-macicy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.