Plamienie i ból brzucha po łyżeczkowaniu macicy po poronieniu

Poronienie, witam, tydzień temu poroniłam w 8 tyg ciąży. 4 lata temu poronilam w okolo12-13 tygodniu i mialam łyżeczkowanie, w tej ciązy zaczelam krwawic i dostalam silnych boli w szpitalu podano mi leki wywolujace skorcze niestety po 2 dniach nie bylam w stanie sama wydalic zarodka do konca, zrobiono mi lyzeczkowanie. jestem w domu mam plamienia i boli mnie brzuch macica sie skurcza i rozkurcza. czy jest to prawidlowe? dostalam antybiotyki na pare dni. czego moge sie spodziewac? dziekuje
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dzień dobry, po przebytym zabiegu mogą występować plamienia. Jednak z powodu utrzymujących się dolegliwości bólowych (związanych najprawdopodobniej z obkurczaniem się macicy, ale i samym zabiegiem) powinna zgłosić się Pani do ginekologa. Niezbędne jest przeprowadzenie badania ginekologicznego i USG, które pozwolą ustalić przyczynę utrzymujących się dolegliwości.