Dzieci palących matek

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

to, jak szybko spada poziom beta hCG jest kwestią indywidualną. Wiele zależy od wieku ciąży, ale też od przyczyny poronienia, choć zazwyczaj poziom beta hCG spada gwałtownie już kilka dni po poronieniu. Później ten spadek jest dużo wolniejszy.

Oczywiście w przypadku starszej ciąży i wówczas gdy beta hCG jest wysokie, proces ten może trwać nawet 6-7 tygodni, zazwyczaj jednak po 4 tygodniach gonadotropina kosmówkowa jest niewykrywalna w badaniu, zwłaszcza gdy zostanie przeprowadzone łyżeczkowanie jamy macicy.

Więcej informacji o łyżeczkowaniu pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/lyzeczkowanie-macicy.

Natomiast jeśli miała Pani już pierwszą miesiączkę, to oznacza to że doszło do unormowania gospodarki hormonalnej organizmu wskutek spadku beta hCG. W tym momencie więc poziom beta hCG nie powinien być wyższy niż dopuszczalna granica błędu.

Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/poronienie-przyczyny-i-profilaktyka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty