Czy może tak objawiać się rwa kulszowa?

Witam od kilku dni czułem że coś mnie boli po lewej stronie koło pośladka,może i pośladek. Dziś rano nie mogłem z łóżka wstać a po schodach nie da się chodzić. Czy może to być rwa kulszowa czy są jakieś domowe sposoby. Puki co smaruje maścią diprillif i leżę z nogami w górze ale nic to nie pomaga. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT około miesiąca temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

urazy czy zwyrodnienia kręgosłupa powodujące ucisk dysku na nerw kulszowy mogą skutkować atakiem rwy. Wówczas ból jest gwałtowny i promieniuje od pośladka nawet po kolano i nasila się w określonych okolicznościach – przy pochylaniu, chodzeniu i siedzeniu, a niekiedy także podczas leżenia na plecach.

Więcej na temat objawów rwy kulszowej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-rwy-kulszowej-bol-kregoslupa-objaw-lasegue-a.

W takim wypadku sugeruję, by skonsultował się Pan z lekarzem – ortopedą, który po badaniu fizykalnym może zlecić badania obrazowe (RTG, MRI). Dopiero to pozwoli na ustalenie odpowiedniej ścieżki leczenia – mogą to być leki przeciwzapalne, witaminy z grupy B, a także rehabilitacje oraz ćwiczenia.

Zachęcam do lektury naszych artykułów, być może okażą się pomocne: https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-rwy-kulszowej oraz https://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-rwe-kulszowa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy