Czy może tak objawiać się rwa kulszowa?

Witam od kilku dni czułem że coś mnie boli po lewej stronie koło pośladka,może i pośladek. Dziś rano nie mogłem z łóżka wstać a po schodach nie da się chodzić. Czy może to być rwa kulszowa czy są jakieś domowe sposoby. Puki co smaruje maścią diprillif i leżę z nogami w górze ale nic to nie pomaga. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

urazy czy zwyrodnienia kręgosłupa powodujące ucisk dysku na nerw kulszowy mogą skutkować atakiem rwy. Wówczas ból jest gwałtowny i promieniuje od pośladka nawet po kolano i nasila się w określonych okolicznościach – przy pochylaniu, chodzeniu i siedzeniu, a niekiedy także podczas leżenia na plecach.

Więcej na temat objawów rwy kulszowej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-rwy-kulszowej-bol-kregoslupa-objaw-lasegue-a.

W takim wypadku sugeruję, by skonsultował się Pan z lekarzem – ortopedą, który po badaniu fizykalnym może zlecić badania obrazowe (RTG, MRI). Dopiero to pozwoli na ustalenie odpowiedniej ścieżki leczenia – mogą to być leki przeciwzapalne, witaminy z grupy B, a także rehabilitacje oraz ćwiczenia.

Zachęcam do lektury naszych artykułów, być może okażą się pomocne: https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-rwy-kulszowej oraz https://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-rwe-kulszowa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.