Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mogę zrobić z tym bólem lędźwi?

Ból w odcinku lędźwiowym Wszytsko zaczęło się w grudni jeździłem na deskorolce jak codzień rozgrzałem się dokładnie lecz coś poszło nie tak podczas schylanie się na poczułem mocny ból w plecach musiałem się położyć ponieważ nie miałem siły ustać jakos wróciłem do domu.. ból ten był jeszce przez pare dni potem bolało tylko gdy się wyginalem (odwrotnie niż schylać ) pewnego dnia miałem mocne bóle z tylu uda i łydki minęło to po 1 dniu i ból się przeniósł teraz gdy się schylam czuje ból pośladka i z tylu uda oraz lekko pleców co robić ?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 2 miesiące temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ból ten może być spowodowany kontuzją – charakterystyczny ból promieniujący przez pośladek aż do nogi może wskazywać na tzw. rwę kulszową. Rwa to ucisk struktury kręgosłupa, zwanej potocznie dyskiem, na gruby nerw biegnący wzdłuż kręgosłupy – nerw kulszowy.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/rwa-kulszowa-przyczyny-objawy-postepowanie-profilaktyka.

Rwa jest chorobą nawracającą, którą należy leczyć – w fazie ostrej mogą być potrzebne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, ale równie istotne są ćwiczenia. Proszę zwrócić się do lekarza – np. do ortopedy, który po badaniu fizykalnym zadecyduje o dalszym postępowaniu oraz skieruje Pana do poradni rehabilitacyjnej.

O leczeniu rwy kulszowej przeczyta Pan w naszych artykułach, być może okażą się pomocne: https://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-rwe-kulszowa oraz https://portal.abczdrowie.pl/naturalny-sposob-na-rwe-kulszowa-poczujesz-ulge-po-jednym-zabiegu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy