Co mogę zrobić z tym bólem lędźwi?

Ból w odcinku lędźwiowym Wszytsko zaczęło się w grudni jeździłem na deskorolce jak codzień rozgrzałem się dokładnie lecz coś poszło nie tak podczas schylanie się na poczułem mocny ból w plecach musiałem się położyć ponieważ nie miałem siły ustać jakos wróciłem do domu.. ból ten był jeszce przez pare dni potem bolało tylko gdy się wyginalem (odwrotnie niż schylać ) pewnego dnia miałem mocne bóle z tylu uda i łydki minęło to po 1 dniu i ból się przeniósł teraz gdy się schylam czuje ból pośladka i z tylu uda oraz lekko pleców co robić ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ból ten może być spowodowany kontuzją – charakterystyczny ból promieniujący przez pośladek aż do nogi może wskazywać na tzw. rwę kulszową. Rwa to ucisk struktury kręgosłupa, zwanej potocznie dyskiem, na gruby nerw biegnący wzdłuż kręgosłupy – nerw kulszowy.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/rwa-kulszowa-przyczyny-objawy-postepowanie-profilaktyka.

Rwa jest chorobą nawracającą, którą należy leczyć – w fazie ostrej mogą być potrzebne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, ale równie istotne są ćwiczenia. Proszę zwrócić się do lekarza – np. do ortopedy, który po badaniu fizykalnym zadecyduje o dalszym postępowaniu oraz skieruje Pana do poradni rehabilitacyjnej.

O leczeniu rwy kulszowej przeczyta Pan w naszych artykułach, być może okażą się pomocne: https://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-rwe-kulszowa oraz https://portal.abczdrowie.pl/naturalny-sposob-na-rwe-kulszowa-poczujesz-ulge-po-jednym-zabiegu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.