Co oznacza taki ból w pośladku?

Dzień dobry od 2 tygodni mam bol w posladku , udzie , i kręgosłupie w pracy dzwigam i nachylam się. Lekarz rodzinny stwierdzi ze chyba rwa kulszowa przepisal tylko paracetamol krem tantum i dikoflenak po którym strasznie zle poczułam się i odstawiłam. Tydzien mam zwolnienie wiec juz trochę lepiej ale boli caly prawy pośladek i kregoslup przy chodzeniu ale i jak leze to kregoslup tez boli. Nie mam możliwości na ta chwile iść do neurologa bo jestem za granicą lekarz rodzinny nie chce dac skierowania do neurologa. Czy mam poczekać aż bol minie? Czy konieczny jest od razu rezonans? Dopiero za ok miesiac jadę do Polski na urlop. Tylko czy mogę tyle czekać być może to tylko coś naderwane ...? Prosze o radę.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

rwa kulszowa nie jest żadnym naderwaniem, ale uciskiem dysku na korzenie nerwowe, stąd nazywa się ją potocznie atakiem korzonków. Ucisk, zwłaszcza długotrwały, powoduje obrzęk, stan zapalny i ból – niekiedy tak dotkliwy, że uniemożliwia funkcjonowanie.

Leczenie rwy kulszowej powinno być wielotorowe – farmakoterapia, czyli leki, powinny zminimalizować obrzęk wywołany stanem zapalnym nerwu kulszowego, a odpowiednia rehabilitacja zmniejszyć skutki choroby zwyrodnieniowej krążka międzykręgowego, czyli dysku.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-rwy-kulszowej.

W tej sytuacji warto ponownie zwrócić się do lekarza – jeżeli nie może Pani stosować leku diklofenak, to wciąż są inne substancje o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, które powinny zmniejszyć ból. Warto również – kiedy tylko będzie to możliwe – udać się do specjalisty, który po badaniu fizykalnym i zapoznaniu się z objawami, jakie Pani doskwierają, może zadecydować o konieczności wykonania badań obrazowych.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-rwe-kulszowa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.