Co może oznaczać ten ból pleców, podbrzusza i nogi?

Dzień dobry. Dwa dni temu podniosłam dwuletniego syna. Poczułam ból po prawej stronie w dole pleców. Przez ok 10 min nawet nic się nie działo ale potem ból rozprzestrzenił się na pozostałą część pleców na dole na podbrzusze i nogi. W nogach od tamtej pory mam uczucie osłabienia. Ból i uczucie ucisku nie pozwala na całkowite wyprostowanie się.Co może to oznaczać ?
KOBIETA, 40 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

objawy, które Pani opisała, ból pleców, rozprzestrzeniający się na podbrzusze i nogi, uczucie osłabienia oraz trudności w wyprostowaniu się, mogą sugerować na kilka potencjalnych przyczyn. Jedną z możliwości jest wystąpienie problemów z kręgosłupem, takich jak dyskopatia (problemy z krążkiem międzykręgowym), przepuklina dysku, czy też zapalenie korzonków nerwowych. Te stany mogą powodować ucisk na nerwy kręgosłupowe, prowadząc do bólu i objawów promieniujących wzdłuż nóg.

W tej sytuacji, zalecamy udanie się do lekarza rodzinnego lub ortopedy, który przeprowadzi odpowiednie badania i zaleci dalsze postępowanie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-zapalenia-korzonkow-przyczyny-symptomy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.