Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania krwi - cholesterol

Cholesterol jest niezbędny w organizmie człowieka. Występują jego dwie odmiany ? dobra i zła. Sprawdź normy dotyczące wyników badań obydwu odmian cholesterolu, a także czym grozi jego nadmiar i niedomiar.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

faktycznie OB jest podwyższone, co wskazuje na stan zapalny w organizmie – niestety z uwagi na fakt, że jest to zbyt ogólne badanie, nie można ustalić źródło stanu zapalnego.

Proszę zapoznać się z tym artykułem, być może okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-wysokiego-ob.

Natomiast jeżeli bóle pleców pojawiły się nagle, bez żadnego związku z ewentualnymi dolegliwościami związanymi z kręgosłupem, to wskazana jest niezwłoczna konsultacja ze specjalistą. Proszę na ten temat porozmawiać z internistą – pomoże w ustaleniu źródła bólu oraz skieruje Panią, jeżeli uzna to za konieczne, do neurologa.

Najczęściej ból pleców umiejscowiony jest w konkretnym odcinku – szyjnym, piersiowym lub lędźwiowym – co każe domniemywać uszkodzenia w obrębie struktur kręgosłupa – np. urazy mechaniczne czy zmiany dyskopatyczne powodujące m.in. wysunięcie dysku.

Jeśli jest Pani zainteresowana więcej informacji na temat bólu kręgosłupa odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa.

W przypadku gdy trudno jest zlokalizować i określić rodzaj bólu, specjalista po badaniu fizykalnym będzie w stanie zadecydować o dalszej diagnostyce obrazowej – np. RTG lub MRI wybranego odcinka kręgosłupa.

O innych chorobach, które może zwiastować ból pleców przeczyta Pani w naszym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-o-jakich-moze-swiadczyc-bol-plecow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy