Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

dyskopatia powodująca szereg zmian w obrębie krążków międzykręgowych może pośrednio prowadzić do zaburzeń czucia – za zaburzenia czucia w obrębie kończyn górnych może być odpowiedzialna dyskopatia szyjna. Uwypuklony dysk, uciskając na korzenie nerwowe, może powodować zaburzenia przewodnictwa nerwów, objawiając się tzw. parestezjami.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/dyskopatia-szyjna-przyczyny-objawy-leczenie.

Drętwienie twarzy z kolei może oznaczać ucisk nerwu trójdzielnego twarzy, ale również może być symptomem miażdżycy czy nawet niewłaściwej diety, prowadzącej do zaburzeń elektrolitów, w tym nadmiaru potasu czy niedoboru magnezu.

Przy nawracających mrowieniach warto jednak pomyśleć o kompleksowej diagnostyce – TK głowy, MRI odcinka szyjnego kręgosłupa oraz być może EEG i NMR głowy. Zdecydowanie jednak należy zacząć od podstawowych badań z krwi, które mogą ujawnić ewentualne niedobory.

O możliwych przyczynach mrowienia skóry twarzy przeczyta Pani także pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/czy-dretwienie-twarzy-jest-objawem-choroby-kiedy-zglosic-sie-do-lekarza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy