Drętwienie palca u lewej ręki

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc. Drętwieje mi mały palec u lewej ręki. Zdrętwienie utrzymuje się nawet miesiąc. Zauważyłem że gdy opieram się na łokciu drętwienie jest częstsze i silniejsze. Podczas gry na gitarze też występuje drętwienie, nawet jeszcze szybsze. Odczuwam dyskomfort z tego tytułu, ponieważ nie wyczuwam strun pod palcem. Chciałbym się dowiedzieć z jakiego powodu tak szybko drętwieje mi palec? Czy można temu jakoś zapobiegać? Jak to leczyć i czy w związku z tym zgłosić się do lekarza na badania? Jeżeli tak to jakie badania należałoby wykonać, aby zdiagnozować mój problem? Czy da się to wyleczyć, aby drętwienie palca nie powracało?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Opisane objawy:
Drętwieje mi mały palec u lewej ręki. Zdrętwienie utrzymuje się nawet miesiąc. Zauważyłem że gdy opieram się na łokciu drętwienie jest częstsze i silniejsze. Podczas gry na gitarze też występuje drętwienie, nawet jeszcze szybsze.
wskazują na zaburzenia przewodzenia we włoknach nerwu łokciowego, pewnie spowodowane uciskiem w okolicy łokcia czy przedramienia/ opieranie o kant biurka, stołu/
Unikać podpierania, wiecej ćwiczyć.

0
Przemysław Zarzeczny
74 poziom zaufania

Drętwienie palców jest zaburzeniem czucia (czuciem opacznym), opisywanym przez pacjentów jako mrowienie, pieczenie, kłucie, uczucie gorąca lub zimna. Często dotknięcie lub ucisk zdrętwiałej części ciała odczuwane jest słabiej lub dużo mocniej niż powinno być. Objaw drętwienia palców rąk lub stóp, określany również jako parestezje, często pojawia się i znika nagle, bez znanej przyczyny.
Czasami drętwienie palców spowodowane może być utrzymywaniem jednej pozycji (np. dłuższym staniem czy siedzeniem z podkurczonymi nogami lub utrzymywaniem ręki w górze), jednak wówczas po rozruszaniu kończyn, objaw ten zanika.W sytuacjach gdy parestezje w palcach pojawia się często, a zmiana pozycji lub próba „rozruszania” stawów nie przynoszą poprawy, należy skonsultować problem z lekarzem. Objaw drętwienia palców może być spowodowany uciskiem nerwu, odmrożeniem kończyny, niedoborem mikroelementów i witamin, a nawet poważną chorobą ogólnoustrojową.
Bywa, że objaw zdrętwiałych palców jest następstwem niedoborów witamin i elektrolitów – najczęściej witamin z grupy B, magnezu, potasu i wapnia. Przyczyną może być niewłaściwa dieta, picie zbyt dużej ilości mocnej herbaty, kawy i alkoholu. Oprócz mrowienia w palcach charakterystyczne są także drżenie mięśni oraz mimowolne skurcze, pojawiające się szczególnie w nocy.
Drętwienie palców może pojawić się w ciąży. Skłonność do zbierania wody w organizmie kobiety w trakcie ciąży powoduje powstawanie obrzęków kończyn, głównie stawów skokowych i nadgarstkowych oraz palców stóp i dłoni. Obrzęk przyczynia się do ucisku na nerwy, a co za tym idzie może powodować drętwienie palców.
Niestety przyczyn drętwienia palców może być wiele. Dlatego, przed konsultacją lekarską, należy zacząć się obserwować, tak aby w trakcie wywiadu podać lekarzowi jak najwięcej informacji, które pomogą w postawieniu diagnozy. W ciągu dnia należy zwrócić uwagę na sytuacje w których pojawia się objaw oraz kiedy i co powoduje, że ustępuje. Najczęstsze zaburzenia i choroby przyczyniające się do pojawienia się drętwienia palców to neuropatia obwodowa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty