Co może powodować drętwienie małego palca?

Dzień dobry Od dłuższego czasu pojawia się u mnie drętwienie palca małego i serdecznego lewej dłoni. Występuje tylko gdy lewa ręką jest uniesioną np. jak leżę a w lewej ręce mam telefon. Bądź jak zasne z lewą ręką opartą o klatkę piersiową. Lewy łokieć zazwyczaj opiera się o łóżko. Co może być przyczyną? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisany przez Pana stan częstego drętwienia palców może być spowodowany przez wiele czynników. Po pierwsze zalecamy kontakt z neurologiem w celu wykluczenia lub potwierdzenia między innymi: zespołu cieśni kanału nadgarstkowego, ucisku nerwu na obwodzie, czy zespołu rowka nerwu łokciowego.

Do najpopularniejszych objawów wcześniej wymienionego zespołu cieśni kanału nadgarstkowego należą drętwienia i mrowienia palców ręki od kciuka do palca serdecznego. Pacjenci skarżą się także na problemy z mocnym chwytem. Ucisk nerwu na obwodzie polega na urazie kończyny górnej, przez które powstaje napięcie mięśniowe przyczyniające się do drętwienia. W przypadku zespołu rowka nerwu łokciowego następuje pewna negatywna zmiana wywołana przez nacisk właśnie w rowku łokciowym.

Do przyczyn częstego drętwienia, można również zaliczyć schorzenia takie jak: zapalenia stawów, zakrzepowe zapalenie żył, miażdżyca, stwardnienie rozsiane, a nawet nerwica lękowa. Oprócz tego, takie stany są powodowane przez przeciążenie lub urazy.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który może Pani pomóc w lepszym zrozumieniu problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/dretwienie-palcow-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.