Co mogę zrobić z tym mrowieniem palca?

Dzień dobry, od jakiegoś czasu odczowam mrowienie w 4 i 5 palcu lewej a czasami prawej ręki. Czasami z powodu zgięcia ręki, ale po odgięciu pomału wszystko wraca do normy, ale np po treningu bokserskim nie mogę wyprostować 4 i 5 palca i też odczowam mrowienie. Gdy robiliśmy chwyty transportowe to kolega nie chcący uderzył mnie w łokieć i na kilka godzin czułem taki dyskomfort w palcach jakby uczucie zdrętwienia i mrowienia. Trochę mnie to już irytuje i tak jakby strzepuje rękami co może wydawać się jakbym miał jakieś zaburzenia. Później przechodzi. Kilka miesięcy temu miałem w prawej ręce uraz ścięgna tenisisty a w lewej golfisty.. Ale już nic nie boli, ale zaczęło się znów z tymi perastazjami..

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisany przez Pana stan ciągłego drętwienia palców może mieć wiele przyczyn. Najczęściej występuje on przy: zespole cieśni kanału nadgarstkowego, ucisku nerwu na obwodzie, zespole rowka nerwu łokciowego, oraz przy przeciążeniach lub urazach.

Ucisk nerwu na obwodzie polega na urazie lub przeciążeniu kończyny górnej, przez które powstaje napięcie mięśniowe przyczyniające się do drętwienia.

W przypadku zespołu rowka nerwu łokciowego parestezja jest wywoływana przez nacisk w rowku łokciowym i ona również powoduje wymieniony przez Pana problem.

Do przyczyn drętwienia palców, a także innych części ciała możemy również zaliczyć inne, poważniejsze choroby takie jak: zapalenia stawów, zakrzepowe zapalenie żył, miażdżyca, stwardnienie rozsiane, a nawet zaburzenia psychiczne, takie jak nerwica lękowa.

Jeżeli problem nie mija, czy nawet się nasila, zalecamy konsultację u neurologa.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który może Panu pomóc w lepszym zrozumieniu problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/dretwienie-palcow-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.