Czy takie wyniki mają związek z bólem kręgosłupa?
Kręgosłup L/S ledzwiowo-krzyżowy Radiogram kręgosłupa L-S niewielka rotacja kręgosłupa w lewo. Poza tym tyg w normie. Co to oznacza bo dalej boli mnie dół kręgosłupa .Dziekuje za odpowiedź.

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
rotacja kręgów kręgosłupa oznacza zmianę ich położenia w płaszczyźnie poprzecznej i towarzyszy skoliozie. Zrotowane kręgi mogą być źródłem, niekiedy bardzo dotkliwego, bólu kręgosłupa – w tym wypadku odcinka lędźwiowego.
Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/dolegliwosci-ktore-moga-swiadczyc-o-chorym-kregoslupie.
Rotacja kręgów kręgosłupa wymaga podjęcia leczenia, stąd warto by skonsultowała się Pani ze specjalistą. Może on także zadecydować o poszerzeniu diagnostyki o badanie MRI, ponieważ bywa, że rotacja kręgosłupa prowadzi do dyskopatii, czyli choroby zwyrodnieniowej krążka międzykręgowego.
Ta choroba z kolei jest najczęstszą przyczyną wyjątkowo dotkliwych dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa. Leczenie obejmuje rehabilitację, dopasowanie odpowiednich ćwiczeń oraz ewentualnie farmakoterapię. Odpowiednio dobrana terapia pozwala na zmniejszenie dolegliwości.
Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://uroda.abczdrowie.pl/rodzaje-rehabilitacji.