Witam, najważniejsze jest, żeby Pani nie wahała się sięgnąć po pomoc. Pani waga jest zagrażająca życiu i zdrowiu. W Krakowie jest wielu psychoterapeutów specjalizujących się w zaburzeniach odżywiania np. z Ambulatorium Terapii Rodzin Szpitala Uniwersyteckiego przy ul. Kopernika. Sama Pani zauważa, że sytuacja wymknęła się spod kontroli, jest małe prawdopodobieństwo, że poradzi sobie Pani samodzielnie. Ta choroba oszukuje umysł i ciało. Szukanie pomocy to wielka zaleta, świadcząca o sile woli i gotowości do walki. Trzymam kciuki za szybkie znalezienie kompetentnego psychoterapeuty. Pozdrawiam - Małgorzata Janusek
Witam,
ewidentnie cierpi Pani na zaburzenia odżywiania. Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka. Osoby chore mają lęk przed jedzeniem, boją się przytyć a po zjedzeniu czegoś ponad swoje plany mają wyrzuty sumienia, często kończy się to wymiotami lub całkowitym głodzeniem się drugiego dnia. U Pani widać te objawy. Proszę reagować i oddać się w ręce specjalistów.
Osoby z zaburzeniami odżywiania a szczególnie z anoreksją zawsze postrzegają siebie w innym świetle - są już bardzo chude a uważają że muszą jeszcze zgubić kilka kilogramów.
Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Anoreksja czy bulimia pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Witam,
Gorąco zachęcam do wizyty u psychologa/psychoterapeuty. Zachowanie, Pani samopoczucie i objawy które Pani opisała może wskazywać na zaburzenia odżywania. BMI także wskazuje, że Pani waga może być groźna dla zdrowia. W Krakowie znajdzie Pani z pewnością wielu specjalistów, którzy będą mogli Pani pomóc. Gorąco zachęcam, by zadbała Pani o siebie i nie zwlekała z rozpoczęciem leczenia.
Życzę dużo siły i odwagi na drodze do zdrowienia.
Pozdrawiam
Karolina Matlak
Zapraszam na konsultację psychologiczną i podjęcie terapii - opisywane zachowania są ewidentnie objawami zaburzeń odżywiania. Ich jak najszybsze "złapanie" i rozpoczęcie leczenia pozwoli zastopować wyniszczanie organizmu i pozwoli powrócić do równowagi. Pozdrawiam.
Dzień dobry, zachęcam do konsultacji u psychologa- psychoterapeuty zajmującego się zaburzeniami odżywiania, zaleci on dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Zaburzenia odżywiania i objadanie się z wymiotami – odpowiada Dr Krystyna Pogoń
- Napady objadania się i prowokowanie wymiotów – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Anoreksja i duża niedowaga – odpowiada Mgr Magdalena Romaniuk
- Uzależnienie od środków przeczyszczających i wymiotów – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Bulimia i prowokowanie wymiotów – odpowiada mgr Joanna Arciszewska
- Problem z odżywianiem i zaniżonym nastrojem – odpowiada Mgr Maja Suwalska-Wąsiewicz
- Niska waga, ograniczenia posiłków i brak okresu a anoreksja – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Obsesja na punkcie odchudzania u 22-latki – odpowiada Mgr Małgorzata Janusek
- Natrętne myśli o odchudzaniu – odpowiada Mgr Anna Bernatowska
- Zaburzenia odżywiania u 18-latki – odpowiada Mgr Małgorzata Mróz
artykuły
Anoreksja (jadłowstręt psychiczny) - przyczyny, objawy, leczenie
Anoreksja to choroba, której podłożem są zaburzeni
Anoreksja doprowadziła ją do wagi 17 kg. Minęło 8 lat i jest nie do poznania
Kristina Karyagina przez wiele lat zmagała się ze
Najczęstsze błędy psychoterapeutów, czyli jak nie marnować czasu i pieniędzy
Decyzja o szukaniu pomocy psychologicznej jest zwy