Objadanie się i prowokowanie wymiotów

Moja waga wynosi 35.8 przy wzroscie 155/156 wczoraj po wypiciu na głód 3 piw objadlam sie, pochlonelam prince polo 4 kuleczki czekoladowe 3 ciasteczka troche czipsow 2 kromki chleba z maslem 5 pieczyw chrupkich z serem i szynka. Czulam wstyd i nie nawisc do siebie zwymiotowalam tyle ile sie dalo. Nie radze sb z tym boje sie przytycia chodz Bardzo chce byc normalna. Czy po tym obzarstwie przytyje ? Dodam ze za caly dzien przed tym zjadlam bulke rano z warzywami i na obiad jablko prosze o pomoc
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Dieta śródziemnomorska

Witam, najważniejsze jest, żeby Pani nie wahała się sięgnąć po pomoc. Pani waga jest zagrażająca życiu i zdrowiu. W Krakowie jest wielu psychoterapeutów specjalizujących się w zaburzeniach odżywiania np. z Ambulatorium Terapii Rodzin Szpitala Uniwersyteckiego przy ul. Kopernika. Sama Pani zauważa, że sytuacja wymknęła się spod kontroli, jest małe prawdopodobieństwo, że poradzi sobie Pani samodzielnie. Ta choroba oszukuje umysł i ciało. Szukanie pomocy to wielka zaleta, świadcząca o sile woli i gotowości do walki. Trzymam kciuki za szybkie znalezienie kompetentnego psychoterapeuty. Pozdrawiam - Małgorzata Janusek

0

Witam,

ewidentnie cierpi Pani na zaburzenia odżywiania. Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka. Osoby chore mają lęk przed jedzeniem, boją się przytyć a po zjedzeniu czegoś ponad swoje plany mają wyrzuty sumienia, często kończy się to wymiotami lub całkowitym głodzeniem się drugiego dnia. U Pani widać te objawy. Proszę reagować i oddać się w ręce specjalistów.
Osoby z zaburzeniami odżywiania a szczególnie z anoreksją zawsze postrzegają siebie w innym świetle - są już bardzo chude a uważają że muszą jeszcze zgubić kilka kilogramów.
Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Anoreksja czy bulimia pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Witam,

Gorąco zachęcam do wizyty u psychologa/psychoterapeuty. Zachowanie, Pani samopoczucie i objawy które Pani opisała może wskazywać na zaburzenia odżywania. BMI także wskazuje, że Pani waga może być groźna dla zdrowia. W Krakowie znajdzie Pani z pewnością wielu specjalistów, którzy będą mogli Pani pomóc. Gorąco zachęcam, by zadbała Pani o siebie i nie zwlekała z rozpoczęciem leczenia.
Życzę dużo siły i odwagi na drodze do zdrowienia.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

0

Zapraszam na konsultację psychologiczną i podjęcie terapii - opisywane zachowania są ewidentnie objawami zaburzeń odżywiania. Ich jak najszybsze "złapanie" i rozpoczęcie leczenia pozwoli zastopować wyniszczanie organizmu i pozwoli powrócić do równowagi. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy