Problem z odżywianiem i zaniżonym nastrojem

Witam.Od 2 lat mam problem z odżywianiem i zaniżonym nastrojem.Zaczęło się od stosowania przeze mnie głodówek dzięki których schudłam 6kg.Później pojawiły się napady głodu po których stosuję tabletki przeczyszczające.Teraz raz się objadam,a później głodzę żeby nie przytyć przy kolejnym napadzie.Nie lubię siebie i swojego wyglądy przez co czasem mam problem z autoagresją i myślami samobójczymi.Mam wrażenie,że nic nie ma sensu.Co to może być i co mogłabym zrobić?

Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Proszę znależć w swojej okolicy psychoterapeutę i podjąć leczenie.
Pomoc może Pani uzyskać w formie ambulatoryjnej (np.: PZP, prywatnie) lub rozważyć leczenie na oddziale szpitalnym, specjalizującym się w leczeniu zaburzeń odżywiania (np.: Szp.Uniwersytecki w Krakowie, pododz.psychiatrii psychodynamicznej).

Proszę skontaktować się z psychoterapeutom. Często psychoterapeuta współpracuje w sytuacji wystąpienia zaburzeń odżywiania wraz z dietetykiem. Prywatnie mogę polecić na Dąbiu Panią Beatę Gajdę, z którą współpracowałam jako dietetyk z pacjentami z zaburzeniami odżywiania. Jeżeli są jakieś dodatkowe pytania to proszę o kontakt.

Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.
Opisywane zaburzenia odżywiania mogą być objawem choroby i to trzeba wyjaśnić a następnie odpowiednio leczyć. Wiele z nich np anoreksja czy bulimia są chorobami które mogą doprowadzić do śmierci.