Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak ograniczyć napady bulimiczne?

Witam. Od paru lat mam bulimię, z którą walczę od dwóch lat...niestety, rezultaty są średnio satysfakcjonujące. Jestem obecnie za granicą i nie mam możliwości tutaj zapisać się na terapię. W jaki sposób mogę sobie pomóc do powrotu do Polski (3 miesiace), żeby ograniczyć napady? Z góry dziękuje za pomoc.
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Ciemne alkohole wywołują gorszego kaca!

Prawdopodobnie każdy z nas tego doświadczył - syndrom dnia następnego. Czy wiesz, dlaczego tak cierpisz po suto zakrapianej imprezie? Być może powodem był rodzaj alkoholu.

Dzień dobry!

Leczenie zaburzeń odżywiania jest długoterminowe i złożone - zazwyczaj łączy psychoterapię ze wsparciem farmakologicznym, leczeniem psychiatrycznym oraz poradnictwem dietetycznym. Zdaniem wielu osób cenny jest też udział w grupach wsparcia i/ lub terapia grupowa.
Niestety, nie istnieją proste i uniwersalne recepty na szybkie ograniczenie objawów choroby, szczególnie nie znając specyfiki Pani sytuacji.
Być może lektura książek poradnikowych dot. zaburzeń odżywiania lub internetowy kontakt z grupą wsparcia/ forum internetowym dla osób cierpiących na bulimię?

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Dzień dobry,

Proszę sobie znaleźć psychoterapeutę w Polsce i podjąć leczenie po powrocie.
Może Pani podjąć leczenie w formie ambulatoryjnej (np.: PZP, prywatnie) lub rozważyć leczenie na oddziale szpitalnym, specjalizującym się w leczeniu zaburzeń odżywiania (np.: Szp.Uniwersytecki w Krakowie).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy